Eesti Rahva Muuseum

ERMi restoran "Pööripäev"

Muuseumi restoran pakub kõike moodsast eesti köögist, pannes rõhku Eesti päritolu toorainele, ilule ja teeninduse kvaliteedile.

Toeta kodumaist! ERMi e-poes on sooduspakkumised

Keerulisemate aegade kiuste toetame tublisid kodumaiseid tegijaid. Igal nädalal leiad meie e-poest uusi üllatushindasid.

Muinasjutunäitus "Elas kord..." ehk mööda muinasjuturadu

Muinasjutunäitus oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega on taas avatud!

Tere tulemast!

Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi.   

Maailma suurim Muhu sukkade näitus

Muhu sukki võib pidada maailma kudumiskultuuri tippteosteks: neid iseloomustab peenikesest lõngast uskumatult tihe kude, ülikeerulised kirjad ja pööraselt säravad värvid. Näitust “Meie argipäeva vidussepidamise aeg” näeb ERMi osalussaalis alates 8. augustist.
Uudised Reede, 07. august

Festivali Tartuff 2020 sündmused ERMis

ERM on filmifestivali Tartuff 2020 partner, selle raames toimub muuseumis 15. augustil muinasjutuline perepäev, sh saab tasuta vaadata teatrietendust. Enne seda, 11. kuni 14. august näitame lastefilme ja kutsume muinasjutunäituse "Elas kord" giidituurile. 
Uudised Neljapäev, 20. august

Taasiseseisvumispäeva kontsert Kukerpillidega ERMi suvelaval

Taasiseseisvumispäeva õhtul, 20. augustil kell 18  tervitame ERMi suvelaval üht Eesti populaarseimat ansamblit läbi aegade! Lava on Kukerpillide päralt ja tantsupõrand meie! Kes tantsida ei soovi, saab muusikat nautida istudes – ruumi on palju! ERMi nn Nokalava on õues (A-pool), kuid katuse all – vihm seega piduõhtut ei riku.
Uudised Esmaspäev, 06. juuli

ERMi LASTELAAGER „Kirju-mirju mosaiik“

ERMi suvine lastelaager on mosaiik vahvatest tegevustest! Kolme päeva jooksul kogume tarkusi nii kodu lähedalt kui ka kaugelt: uurime loodust ning looduslikke materjale, rändame muinasjuturadadel nii muuseumi sees kui ka väljas, teeme sporti ja meisterdame. Laager toimub 17.-19. augustil 2020 kell 10.-15.00.
Uudised Esmaspäev, 24. august

Muuseumipedagoogide suvekool 2020

Tänavu toimub muuseumiõpetajate suvekool mõnevõrra teistsuguses formaadis. Ettekanded jõuavad kõigi huvilisteni varem jäädvustatuna augusti teisel nädalal ja töötubade päev toimub Eesti Rahva Muuseumis esmaspäeval, 24. augustil. 

Oleme avatud

Näitused/Pood
T–P 10–18

Restoran

T–P 10–18

UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA teabekeskus
T–R 10–17

Muuseum on suletud 2020. aastal:
20.08, 24.-26.12, 30.-31.12