Eesti Rahva Muuseum

ERMi restoran "Pööripäev"

Muuseumi restoran pakub kõike moodsast eesti köögist, pannes rõhku Eesti päritolu toorainele, ilule ja teeninduse kvaliteedile.

Toeta kodumaist!

Keerulisemate aegade kiuste toetame tublisid kodumaiseid tegijaid. Igal nädalal leiad meie e-poest uusi üllatushindasid.

Muinasjutunäitus "Elas kord..." ehk mööda muinasjuturadu

Muinasjutunäitus oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega on avatud!

Tere tulemast!

Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi.   
Uudised Esmaspäev, 21. september

ERMi hõimuklubi: ugrilane sinus eneses

30. septembril kell 17.30 kohtume hõimuklubis kirjanik Valdur Mikitaga, kes arutleb, kas soomeugrilast ja tema maailma tohib välja mõelda? On’s see näotu identiteedivastane kuritegu või rikastav loominguline akt? Kõik on oodatud, osavõtt on tasuta!
Uudised Teisipäev, 15. september

Ootame taotlusi Ilmari Mannineni üliõpilastööde auhinnale

Ilmari Mannineni auhind antakse tunnustuseks neile, kes panustavad rahvakultuuri uurimisse ja rahvusmuuseumi arengusse. 500-eurose preemia eesmärk on toetada kultuuriteaduste erialade üliõpilaste ja teadlaste uurimistööd Eesti kultuurist ja rahvakultuurist ning seeläbi toetada Eesti Rahva Muuseumi tegevust.
Uudised Teisipäev, 08. september

Näitusekonkursi võitis idee „Meie kodune nõiaköök“

Näituseideede konkursi "Oma näitus" publikuhääletusel kogus enim hääli idee „Meie kodune nõiaköök“, mis toob vaatajateni killukese Eestimaa taluköögist ja põnevatest tegemistest, mida hubases köögis pika laua taga koos tehakse. Võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2021. aasta suvel.
Uudised Teisipäev, 01. september

ERM esitas ettepaneku Anu Raua keskuse rajamiseks

Tekstiilikunstnik ja akadeemik Anu Raud on kogu elu seisnud meie pärandkultuuri püsimajäämise eest: ERMi Heimtali muuseumi kogud on aastatega kasvanud tuhandetesse. Viljandimaale Heimtalisse kavandatav Anu Raua keskus aitaks viia tema loomingu, Eesti rahvuskultuuri ja käsitöö, inimesteni üle kogu maailma.
Uudised Reede, 07. august

Maailma suurim Muhu sukkade näitus

Muhu sukki võib pidada maailma kudumiskultuuri tippteosteks: neid iseloomustab peenikesest lõngast uskumatult tihe kude, ülikeerulised kirjad ja pööraselt säravad värvid. Näitust “Meie argipäeva vidussepidamise aeg” näeb ERMi osalussaalis alates 8. augustist. Igal laupäeval kell 12 saab näitusel kudumist õppida, kõik vajalik selleks on kohapeal olemas. 

Oleme avatud

Näitused/Pood
K–P 10–18

Restoran

k–P 10–18

UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus
T–R 10–17

Muuseum on suletud 2020. aastal:
24.-26.12, 31.12