Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Talomuro ilmaruum

Lõuna-Eestist pärit või Lõuna-Eestit kujutanud kunstnike tööd imelisel näitusel "Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad". Näitus ERMi galeriis avatud kuni 21. augustini 2022.

Värvide ilu

Imetabane näitus "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" avatud ERMis 19.02–08.10.2022

ERM on avatud!

Muuseum on avatud T–P kl 10–18, samuti muuseumipood. Restoran on avatud K–P kl 10–18
Uudised Esmaspäev, 27. juuni

Jaga oma lugu, kuidas oled aidanud Ukraina sõjapõgenikke!

Võidupühal kutsusid sotsiaalministeerium, sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Rahva Muuseum kõiki eestimaalasi jagama veebilehel rahvalood.ee lugusid sellest, kuidas on abistatud Ukraina sõjapõgenikke. See on kummardus kõigile Ukraina sõpradele, vabatahtlikele ja ühtlasi meenutus, et panustades Ukraina sõjapõgenike abistamisse aitame Ukrainal võita sõda.

Uudised Esmaspäev, 20. juuni

ERMil täitub kohe miljon külastajat!

Nüüd tasub seada sammud Eesti Rahva Muuseumisse, sest juunis täitub muuseumil maagiline külastajanumber. 1 000 000. külastajale naeratab õnn – muuseumirahvas kingib talle rahvariided. ERMi rahvarõivakooli juhendajate poolt valmistatakse õnnelikule külastajale tema kihelkonnaeelistuste ja mõõtude järgi väärikas rahvarõivakomplekt. Nii saab ta seda kanda juba järgmisel suvel XIII noorte laulu- ja tantsupeol või hoopiski nautida rahvarõivastega järgmise aasta jaanipäeva. 

Uudised Reede, 17. juuni

Muuseumiõpetajate suvekool 2022

Ajarännak:  "Sõpruskonna kogunemine perekond Jannsenite aias üks nädal pärast esimest laulupidu 1869. aastal.“
Suvekooli valmistab ette ja viib läbi ERM hariduskeskus koostöös Pärnu muuseumi, Koidula muuseumi ja Maaelu muuseumidega (C.R.Jakobsoni muuseum ja Tori muuseum).
Suvekooli fookuses on ajarännaku meetodi rakendamine muuseumipedagoogikas.

Uudised Neljapäev, 09. juuni

Pükstepaikamise konkurss

Heimtali Muuseumi Sõprade Selts kuulutab koostöös Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili erialaga välja pükstepaikamise konkursi. Konkursi eesmärgiks on populariseerida asjade pikemaajalist kasutamist ja kinnistada Anu Raua keskusele omast alalhoidlikku ja säästlikku elustiili.

Uudised Kolmapäev, 08. juuni

2-денний музейний табір для дітей

Естонський національний музей чекає на дітей у дводенному літньому таборі, де ми зможемо чудово провести час! Протягом двох днів ми знайомимося з експозиціями музею, беремо участь у майстер-класах, граємо, малюємо, готуємо та насолоджуємось літом!

Uudised Esmaspäev, 06. juuni

Suvine lastelaager ootab registreerijaid

Seekordne ERMi suvelaager on kirev nagu Kört-Pärtli särk! Kolme päeva jooksul õpitakse selgeks õige mitu ametit: esimesel päeval saadakse teada, kes on arheoloog ning seigeldakse muinas-Tartu radadel. Teisel päeval ollakse üksteise järgi statistikud ja kunstnikud- uuritakse, mõõdetakse, arutletakse, joonistatakse ja vaimustutakse nii kunstist kui numbritest! Kolmandal päeval kehastuvad kõik kotimeistriteks ning kokkadeks – laagri lõpuks on meel rõõmus ning kõht täis! Igal päeval viib laagriprogramm kindlasti ka õue mängima.
Laager toimub kolmes vahetuses: 15.-17. juuni, 6.–8. juuli ning 10.-12. august.
 

Oleme avatud

Näitused
T–P 10–18

Restoran
K–P 10–18

Pood
T–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7
UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


SISSEPÄÄS MUUSEUMISSE
A-SISSEPÄÄSUST

MUUSEUM ON SULETUD
23.-24.06.2022
24.-26.12.2022
31.12.2022