Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Anu Raud 80

Anu Raud on üks omanäolisemaid ja mitmekülgsemaid loojaid eesti kunstis. Anu Raua juubeliaasta puhul on avatud kolm suurepärast näitust nii Heimtalis kui ERMis.

Jaanipäev 2023

Tartu linna jaanituli toimub Raadi mõisapargis 23. juunil kell 17–01. Prii sissepääsuga peol esinevad Legend, Svjata Vatra ja Nedsaja Küla Bänd.

Sõnumid kolmnurgas

„Sõnumid kolmnurgas. Näitus Eesti XX sajandi suveniirrätikutest" räägib hinnatud aksessuaaridest, mis ilmestasid nõukogude perioodil Eesti argipäeva. Pooltuhat suveniirrätikut ja põnevad lood ootavad avastamist!

Õige keha, vale keha

Milline keha on ilus? Missugune on sünnis? Mis toidud on kehale head ja millised ohtlikud? Kuidas asendada ja täiustada keha? Kuidas mõista valu? Näitus "Õige keha, vale keha?" avatud alates 18.03.2023.

ERM on avatud!

Muuseum on avatud T–P kl 10–18. Päevapakkumised restoranis T–P kell 12–15. 

Moefestival toob ERMi ka tuurid ja töötoa

Alanud nädal toob Eesti Rahva Muuseumisse suure festivali Estonian Fashion Festival. Kolme õhtu jooksul tuuakse vaatajateni kolm ainulaadset moeetendust: visuaalsele vaatemängule üles ehitatud avangardistlik Mood-Performance-Tants, aeglast moodi ja rahvuslikku tekstiilikunsti moderniseeriv OmaMood ning ready-to-wear rõivastele- ja aksessuaaridele keskenduv kõrgetasemeline moeetendus Antonius. Kolmapäeval ja reedel toimuvad ERMis festivaliga haakuvad tuurid ja töötoad.

Uudised Neljapäev, 08. juuni

Raamatu "Ajalugu piltides" esitlus Tallinnas

12. juunil esitleb ERM raamatut „Ajalugu piltides“ Tallinnas Solarise keskuses asuvas Apollo raamatupoes. Raamatu idee on sündinud muuseumi kultuuriloo püsinäituse „ Kohtumised“ tegelussaalist, kus kõik kapiuksed on kaetud ajaloopiltidega. Samamoodi rullub ka raamatus lahti visualiseerituna Eesti ajalugu kõrvuti maailma ajaloo sündmustega jääaja lõpust tänapäevani välja. Esitlusel vestleb raamatu autorite Siiri Taimla-Rannala, Virve Tuubeli ja Anti Lillakuga ajaloolane Tõnis Lukas. 

Uudised Kolmapäev, 07. juuni

Kolmepäevane lastelaager ootab osalejaid!

Eesti Rahva Muuseumi suvine lastelaager ootab 8.–11.-aastaseid lapsi! Kolme päeva jooksul seikleme nii muuseumis kui selle ümber: uurime loodust ning looduslikke materjale, seikleme nii õues kui toas, teeme sporti, meisterdame ning valmistame üheskoos süüa!

Uudised Neljapäev, 01. juuni

Eesti lipu sünnipäevapidu kutsub ERMi lapsi

4. juunil kell 14–16 ootavad Eesti Rahva Muuseumis lapsi ja peresid Lotte ja Roosi. Sinimustvalge värvikombinatsioon on läbiv sel tähtsal päeval: saab vaadata ja kuulata nii esimese sinimustvalge lugu, kui otsida kokku kõik sinimustvalged rätikunäituselt. Saab osaleda töötubades ja nautida kontserti.

Uudised Teisipäev, 30. mai

Eesti Rahva Muuseum esitleb raamatut „Ajalugu piltides“

1. juunil esitleb ERM oma tegelussaalis raamatut „Ajalugu piltides“, mis on omapärane Eesti ja maailma ajaloosündmusi kõrvutav visuaalne ajatelg. Raamatu idee on sündinud muuseumi kultuuriloo püsinäituse „ Kohtumised“ tegelussaalist, kus kõik kapiuksed on kaetud ajaloopiltidega.

Oleme avatud

Näitused
T–P 10–18

Restoran
T–P 10–18

Pood
T–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7
UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


SISSEPÄÄS MUUSEUMISSE
A-SISSEPÄÄSUST

MUUSEUM ON SULETUD
23.–24.06.2023
24.–26.12.2023
31.12.2023