Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi. Lisaks näitustele on majas kino- ja konverentsisaal, black box teater, kohvik, restoran ja muuseumipood.
ERM ootab 10.-19. detsembril lasteaialapsi ning 1.-4. klassi õpilasi muuseumisse jõuluprogrammidele, kus avanevad meie sugulasrahva - maride - jõulukombed ja pühadeaeg vanas taluperes.
ERMi jõululaat toob muuseumisse 166 kauplejat, kellest 64 pakuvad ehedat kodumaist toitu. Laat toimub 15. detsembril kell 10–16 ERMi silla-alal, vahetuvate näituste saalis ja ka välialal; sissepääs on prii. Näitustele pääseb sel päeval soodushinnaga: kogu maja pilet on 8 eurot.
Eesti Rahva Muuseumi konkursile "Minu kihelkond" on oodatud fotod, mis kujutavad kihelkonnaelu nüüdisajal. Olgu pildil pidu- või argipäev, suvi või talv – peaasi, et foto kajastaks piirkonna eripära. Võistluse peaauhind on 1000 eurot.
Isurid on üks Ingerimaa põlisrahvas, kes sarnaselt paljude teiste maailma väikerahvastega seisab 21. sajandi alguses silmitsi terve rea tõsiste küsimustega. Suurim neist on, kuidas hoida elus keelekeskkonda ja identiteeti, mille vähesed kandjad elavad tihti hajutatult.
“Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud 1962-1969” on elav sissevaade vepsalaste argipäeva ning tolleaegsete uurijate töösse ja olmesse. Raamatu koostaja on Eesti Rahva Muuseumi teadur Indrek Jääts.
Alates 8. novembrist saab Eesti Rahva Muuseumi silla-alal vaadata fotonäitust „Nägus noorus“, mis kujutab üliõpilasi viimase saja aasta jooksul. Näitus on pühendatud eestikeelse ülikooli sajandale aastapäevale.
ERM ootab 10.-19. detsembril lasteaialapsi ning 1.-4. klassi õpilasi muuseumisse jõuluprogrammidele, kus avanevad pühadeaeg vanas taluperes ja meie sugulasrahva - maride - jõulukombed.