Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Miljard Kilk

ERMi galeriis saab vaadata Tartu slaidimaali klassiku, oma maalidega mitmeid oksjonirekordeid püstitanud kunstniku Miljard Kilgi loomingu näitust. Portreed tuntud kultuuritegelastest, nostalgilised Tartu vaated ja maalid fantastilistest olenditest.  

ERM on avatud!

Muuseum on avatud K–P kl 10–18, samuti muuseumipood ja restoran. Püsinäitus „Kohtumised“ on külastamiseks tasuta avatud.

Eesti kultuuriloo püsinäitus "Kohtumised" TASUTA!

Ligi 4000 ruutmeetril paiknev Ajarada koos 12 erineva teemanäitusega annab suurepärase ülevaate Eesti kultuuriloost kiviajast tänapäevani erinevas vanuses külastajatele. Näitus on külastamiseks tasuta avatud.

Toeta kodumaist!

ERMi e-poest leiad kodumaised tooted rahvuslikust käsitööst kaasaegse Eesti disainini. Igal nädalal erinevad hinnakampaaniad.

ERMis avaneb Miljard Kilgi maalimaailm

Reedel, 26. novembril avatakse Eesti Rahva Muuseumi galeriis Miljad Kilgi maalide näitus. Tegemist on ülevaatenäitusega, kus on esindatud kunstniku kõik loominguperioodid, esitatud 50 maalist enamus pärineb erakogudest. Külalistele on näitus vaatamiseks alates 27. novembrist.
 

Uudised Neljapäev, 18. november

Ilmari Mannineni stipendiumi saab Made Uus

Ilmari Mannineni stipendiumi vääriliseks 2021. aastal tunnistati Made Uus. Eesti Rahva Muuseumi poolt antav stipendium läheb Made Uusile magistriõpinguteks Viljandi Kultuuriakadeemias ja loov-praktilise töö "Etnograafilise Paistu naistekasuka valmistamise metoodilise õppematerjali koostamine" teostamiseks.
 

Uudised Neljapäev, 11. november

Valguse ja tuule interaktiivne teos “Voog”

ERM-i peaukse ees avaneb kõikidel külastajatel imeline võimalus kogeda valguse ja tuule interaktiivset mängulist teost “Voog”. Valgusinstallatsiooni autoriteks on Mariliis Kundla ning Mihkel Pajuste, kes moodustavad Kopenhaagenis tegutseva Spectra & Space valgusdisaini stuudio.
 

Uudised Neljapäev, 11. november

ERMis arutletakse muuseumi sihtgruppide kaasamise teemal

12. novembril toimub Eesti Rahva Muuseumis teadusseminar, mis on pühendatud ERMi Kirjasaatjate Võrgu 90. aastapäevale. Aastakümnete jooksul on läbi kirjasaatjate võrgu muuseumisse jõudnud üle 55 000 kaastöö, mis on andnud suure panuse ERMi kogudesse ja mis on suureks abiks teadlastele. Avatud on ka sünnipäevanäitus.

Uudised Teisipäev, 09. november

Jõululaada väliala ootab toiduga kauplejaid

Eesti Rahva Muuseumi jõululaat 12. detsembril ootab toidukauplejaid ja –pakkujaid!
Jõululaat algab juba õues, kus pakutakse toidukaupu alates käsitööleivast ja suitsulihast kuni piparkookide ja jõulujookideni. Siit leiab maitsva valiku nii kodusele lauale kui ka kingikotti. Õuealale mahub veel vägevaid toidutootjaid või pisikesi alles alustanud söögikraami pakkujaid!

 

Oleme avatud

Näitused
K–P 10–18

Restoran
K–P 10–18

Pood
K–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7


UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


Sisenemine A-sissepääsust
<<Turvaline muuseumikülastus>>

MUUSEUM ON SULETUD
24.-26.12.2021
31.12.2021
01.01.2022
23.-24.06.2022
24.-26.12.2022
31.12.2022