Eesti Rahva Muuseum

ERMi restoran "Pööripäev"

Muuseumi restoran pakub kõike moodsast eesti köögist, pannes rõhku Eesti päritolu toorainele, ilule ja teeninduse kvaliteedile.

Toeta kodumaist! ERMi e-poes on sooduspakkumised

Keerulisemate aegade kiuste toetame tublisid kodumaiseid tegijaid. Igal nädalal leiad meie e-poest uusi üllatushindasid.

Muinasjutunäitus "Elas kord..." ehk mööda muinasjuturadu

Muinasjutunäitus oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega on taas avatud!

Tere tulemast!

Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi.   

Uus näitus ERMis: Siima Škop 100

Legendaarse raamatuillustraatori ja plakatikunstniku Siima Škopi originaaljooniseid näeb ERMi galeriis 11. juulist kuni 10. jaanuarini.

Näitusel on 162 tööd. „Avaneb Lumivalgekese, Pöial-Liisi, Une-Mati jt muinaslugude imeline maailm ning teisalt räigest poliitpropagandast kantud utoopiline unelm. Muinasjutupiltidega püüdis kunstnik lapsi õnnelikuks teha, sotsrealistlike plakatitega aga leiba teenida,“ tutvustas ERMi näituste produtsent ja väljapaneku kuraator Reet Mark.
Uudised Neljapäev, 09. juuli

Suur rahvusvaheline erakogude näitus ERMis 10.-12. juuli

Näitusel saab näha laia valikut Eesti ja välismaa postmarkidest ning postiajaloo kogusid. Oodata on esinduslikke rahvusvahelisi väljapanekuid, mis näitavad postiajalugu I maailmasõja ajal ja 1918. aastal toimunud muutuseid, mis muutsid põhjalikult Euroopa maakaarti. Suur osa kogudest kajastavad läinud sajandi esimest poolt, kuid esindatud on ka ülemöödunud sajandi lõpu postiajaloo kogud.
Uudised Teisipäev, 07. juuli

Kutsume osalema eesti kultuuri lühikursusel

Eesti Rahva Muuseum ootab osalema eesti kultuuri lühikursusel. Kursus toimub Integratsiooni Sihtasutuse hanke toetusel. Kursus on tasuta ning mõeldud eelkõige täiskasvanud inimestele (s.h noortele alates 15. eluaastast), kes on Eestis sündinud, pikemalt elanud või hiljuti siia saabunud.
Uudised Esmaspäev, 06. juuli

ERMi LASTELAAGER „Kirju-mirju mosaiik“

ERMi suvine lastelaager on mosaiik vahvatest tegevustest! Kolme päeva jooksul kogume tarkusi nii kodu lähedalt kui ka kaugelt: uurime loodust ning looduslikke materjale, rändame muinasjuturadadel nii muuseumi sees kui ka väljas, teeme sporti ja meisterdame. Laagrid toimuvad 14.-16. juulil ning 17.-19. augustil 2020 kell 10.-15.00.
Uudised Esmaspäev, 24. august

Muuseumipedagoogide suvekool 2020

Tänavu toimub muuseumiõpetajate suvekool mõnevõrra teistsuguses formaadis. Ettekanded jõuavad kõigi huvilisteni varem jäädvustatuna augusti teisel nädalal ja töötubade päev toimub Eesti Rahva Muuseumis esmaspäeval, 24. augustil. 
Uudised Reede, 19. juuni

ERMi uuel näitusel on pildis ja helis kitsetalud

Näitus Eesti kitsepiimakultuurist toob meie ette kolme väiketalu argipäeva – kuidas käsitöötooted sünnivad ja kuidas on neis taludes põimunud töö- ja pereelu. Nichole Michelle Weimeri kureeritud näitus on ERMi rahvakultuuri teabekeskuses 11. septembrini, pääs sinna on prii.
Uudised Teisipäev, 16. juuni

Otsimismäng lastele: „Muinasjutuväli“

Muinasjutunäitus „Elas kord…“ on laienenud ERMi välialale. Otsimismängu „Muinasjutuväli“ lood ja ülesanded õpetavad sind enda ümber muinasjutte märkama! Hoia silmad lahti, nuputa ning leia kaardile märgitud punktidest 15 tähte, mis õigesse järjekorda pannes annavad kokku lahendussõna.

Oleme avatud

Näitused/Pood
T–P 10–18

Restoran

T–P 10–18

UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA teabekeskus
T–R 10–17

Muuseum on suletud 2020. aastal:
20.08, 24.-26.12, 30.-31.12