Eesti Rahva Muuseum

ERMi restoran "Pööripäev"

Muuseumi restoran pakub kõike moodsast eesti köögist, pannes rõhku Eesti päritolu toorainele, ilule ja teeninduse kvaliteedile.

Toeta kodumaist!

Keerulisemate aegade kiuste toetame tublisid kodumaiseid tegijaid. Igal nädalal leiad meie e-poest uusi üllatushindasid.

Muinasjutunäitus "Elas kord..." ehk mööda muinasjuturadu

Muinasjutunäitus oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega on avatud!

Tere tulemast!

Eesti suurimas muuseumis on kõike rohkem kui kuskil mujal ja kunagi varem: ruumi, lugusid, teadmisi, sündmusi.   
Uudised Kolmapäev, 30. september

Eesti Rahva Muuseumi kirjasaatjate päev

ERMi kirjasaatjate võrk loodi 1931. aasta oktoobris. Asutamisaasta lõpuks oli liitunud 241 korrespondenti, kelle ülesandeks oli leida muuseumit huvitavatele küsimustele vastuseid. Kirjasaatjate abiga on muuseumisse talletatud suurim teatmematerjali kogu, korrespondentide vastuste arhiiv 55 525 käsikirjaga.
Uudised Neljapäev, 24. september

Põnevat lugemist kultuuriuuringute vallast

Kaks korda aastas ilmuva ajakirja Journal of Ethnology and Folkloristics tänavune esimene number pakub põnevat lugemist kultuuriuuringute vallast. Välitööd on uurijaid viinud paljudesse paikadesse üle maailma ning ajakirja teemadering on mitmekesine.
 
Uudised Esmaspäev, 21. september

ERMi hõimuklubi: ugrilane sinus eneses

30. septembril kell 17.30 kohtume hõimuklubis kirjanik Valdur Mikitaga, kes arutleb, kas soomeugrilast ja tema maailma tohib välja mõelda? On’s see näotu identiteedivastane kuritegu või rikastav loominguline akt? Kõik on oodatud, osavõtt on tasuta!
Uudised Teisipäev, 15. september

Ootame taotlusi Ilmari Mannineni üliõpilastööde auhinnale

Ilmari Mannineni auhind antakse tunnustuseks neile, kes panustavad rahvakultuuri uurimisse ja rahvusmuuseumi arengusse. 500-eurose preemia eesmärk on toetada kultuuriteaduste erialade üliõpilaste ja teadlaste uurimistööd Eesti kultuurist ja rahvakultuurist ning seeläbi toetada Eesti Rahva Muuseumi tegevust.
Uudised Teisipäev, 08. september

Näitusekonkursi võitis idee „Meie kodune nõiaköök“

Näituseideede konkursi "Oma näitus" publikuhääletusel kogus enim hääli idee „Meie kodune nõiaköök“, mis toob vaatajateni killukese Eestimaa taluköögist ja põnevatest tegemistest, mida hubases köögis pika laua taga koos tehakse. Võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2021. aasta suvel.

Oleme avatud

Näitused/Pood
K–P 10–18

Restoran

k–P 10–18

UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus
T–R 10–17

Muuseum on suletud 2020. aastal:
24.-26.12, 31.12