Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

ERM on avatud!

Muuseum on avatud K–P kl 10–18, samuti muuseumipood ja restoran. Püsinäitus „Kohtumised“ on külastamiseks tasuta avatud.

Eesti kultuuriloo püsinäitus "Kohtumised" TASUTA!

Ligi 4000 ruutmeetril paiknev Ajarada koos 12 erineva teemanäitusega annab suurepärase ülevaate Eesti kultuuriloost kiviajast tänapäevani erinevas vanuses külastajatele. Näitus on külastamiseks tasuta avatud.

Toeta kodumaist!

ERMi e-poest leiad kodumaised tooted rahvuslikust käsitööst kaasaegse Eesti disainini. Igal nädalal erinevad hinnakampaaniad.
Uudised Teisipäev, 14. september

Rahvatarkusest viirusetõrjeni: võimas ternespiim!

Eesti toidu kuu ja Teadlaste öö raames toimub 22. septembril Eesti Rahva Muuseumis seminar, mille peateemaks on ternespiimTernespiima on eesti toidukultuuris tuntud kaua; eriti aktuaalseks on ternespiima teema muutunud seoses selle kasutamisega kaasaegses biotehnoloogias.
Uudised Neljapäev, 09. september

Ilmunud on Hargla naise rahvarõivaste juhend

Eesti Rahva Muuseumil on ilmunud uus trükis „Rahvarõivaste valmistamise juhend. Hargla naine“. Juhendis tutvustatakse Hargla naiste rõivaid, nagu neid 19. sajandil kanti. Hargla rahvarõivad kuulusid Lõuna-Eesti rahvarõivarühma. Hargla kihelkond oli ajalooline kihelkond Võrumaa lääneosas.

Uudised Neljapäev, 09. september

Ootame taotlusi Härmatali stipendiumile

Härmatali fondi eesmärgiks on toetada lastekirjanduse loomist, mis kannab edasi eesti rahva traditsioone ja tutvustab lastele eesti kultuuripärandit. Fondist toetatakse lastele eesti kultuuripärandit, esivanemate eluolu ning rahvatraditsioone ja kombeid tutvustavate raamatute kirjutamist ja illustreerimist. Fondist läheb jagamisele 6000 eurot. 

Uudised Neljapäev, 09. september

Ootame taotlusi Ilmari Mannineni stipendiumile

Ilmari Mannineni stipendium antakse tunnustuseks neile, kes panustavad rahvakultuuri uurimisse ja rahvusmuuseumi arengusse. 500-eurose stipendiumi eesmärk on toetada kultuuriteaduste erialade üliõpilaste ja teadlaste uurimistööd Eesti kultuurist ja rahvakultuurist ning seeläbi toetada Eesti Rahva Muuseumi tegevust.

Uudised Teisipäev, 07. september

Üle-eestiline ajarännak viib aastasse 1991

21. augusti esimestel tundidel (kell 00.30) on raadio üleskutse peale teletorni juurde kogunenud palju inimesi, teiste seas kaitseliitlane Jaak, ärgas koduperenaine Pille, rahvuslikult meelestatud apteeker Virge, äsja Rootsist saabunud tudeng Enna, ärimees Urmas ning moekad tütarlapsed Kati, Marju ja Kerly. Eesti taasiseseisvumise väljakuulutamisest on möödas vähem kui tund ning olukord kogu riigis ärev – Pihkvast on Eestisse jõudnud Nõukogude õhudessantvägede soomuskolonn, et võtta oma kontrolli alla strateegiliselt tähtsad tsiviilobjektid, sealhulgas Tallinna teletorn.

Oleme avatud

Näitused
K–P 10–18

Restoran
K–P 10–18
PS! Reedel, 10. septembril toimub toitlustamine kohvikus

Pood
K–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7


UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


Sisenemine A-sissepääsust
<<Turvaline muuseumikülastus>>

MUUSEUM ON SULETUD
24.-26.12.2021
31.12.2021