Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Põlev mees Peeter Mudist

60 maali ja paarkümmend skulptuuri on eksponeeritud ERMi galeriis 1.10.2022 kuni 15.01.2023. 

Värvide ilu

Imetabane näitus "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" avatud ERMis 19.02–08.10.2022

ERM on avatud!

Muuseum on avatud T–P kl 10–18. Päevapakkumised restoranis T–P kell 12–15. 

Suur jõululaat

150 kauplejat ja meeleolukas eeskava!

Jõulukingid saab sel aastal osta ERMist: suur jõululaat toimub muuseumis 10.–11. detsember kell 10–16.  

ERMi jõululaat ootab kauplejaid

Kvaliteetset Eesti käsitööd ning maitseid väärtustav ERMi jõululaat toimub tänavu kahel päeval - 10. ja 11. detsembril ERMi sise- ja välialal.
Muuseum ootab laadale kauplejaid! Osalussoovist palume teada anda hiljemalt pühapäevaks, 16. oktoobriks aadressil laat@erm.ee. Seejärel vaadatakse taotlused üle ning kauplejatega võetakse hiljemalt 24. oktoobriks ühendust.

Uudised Esmaspäev, 03. oktoober

Jaanuari keskpaigani on avatud Peeter Mudisti näitus

30. septembri õhtul, kui suur kahekordne vikerkaar ERMi kohal oma värve pillutas, avati muuseumi galeriis Peeter Mudisti 80. sünniaastapäevale pühendatud näituse „Põlev mees Peeter Mudist“. Avakõnedele järgnes lummav tantsulavastus „Öö on lühike, päev on pikk, pintsel on paras“, mille lavastas Triinu Upkin ja kus ta tantsis koos Sergei Upkiniga.

Uudised Reede, 30. september

ERMis stardib rahvusvaheline Laulutee

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril kogunevad Eesti Rahva Muuseumis rahvusvahelise uue koostööprojekti Singing Heritage Route (eesti keeles Laulutee) partnerid Soomest, Eestist, Lätist ja Leedust. Idee ühisest marsruudist ja koostööst algatasid Soome Runolaulu Akadeemia eestvedajad. 

Uudised Neljapäev, 29. september

Tartus toimub konverents vanausuliste keelest ja kultuurist viib Peipsimaa südamesse

6.-8. oktoobrini 2022 toimub Tartus rahvusvaheline konverents "Vanausuliste keel ja kultuur", kus osalevad Eesti, Poola, Leedu ja Läti vanausu uurijad. Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli slavistika osakonna vanausuliste uurimisrühm ja Eesti Rahva Muuseum koostöös Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühinguga. Üritust toetavad EV Kultuuriministeerium, Rahvakultuurikeskus (Peipsiveere pärimuskultuuri toetamise programm), ERM ning TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkond.

Uudised Teisipäev, 20. september

Täiskasvanud õppija nädal Eesti Rahva Muuseumis

20. oktoobril kl 17.30 toimub täiskasvanud õppija nädala raames Eesti Rahva Muuseumi raamatukogus professor Olaf Mertelsmanni loeng “Tuhat aastat Ukraina ajalugu 90 minutiga”. Loeng toimub inglise keeles. Alates kl 16.30 võib samas tutvuda ka ukraina-teemalise kirjandusega, mida esitlevad Tartu Linnaraamatukogu ja ERMi Raamatukogu.
 

Uudised Esmaspäev, 19. september

Algab kultuurikursus "Ela eestlaste elusid"

27. septembril algab ERMis eesti kultuuri tutvustav ingliskeelne kursus „Live the Lives of Estonians“ ehk "Ela eestlaste elusid". Tasuta kursus pakub viie kohtumiskorra jooksul võimalust tutvuda eesti ajaloo, keele ja kultuuriga ning avab akna eestluse olemusse ning igapäeva. Toimuvad ühised filmivaatamised ning aruteluringid, proovitakse ka kohalikku toitu ning õpitakse laule ja tantse. See on suurepärane võimalus kohata uusi inimesi ning saada Eesti ja Tartu kohta uusi teadmisi!

Oleme avatud

Näitused
T–P 10–18

Restoran
T–P 10–18

Pood
T–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7
UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


SISSEPÄÄS MUUSEUMISSE
A-SISSEPÄÄSUST

MUUSEUM ON SULETUD
24.-26.12.2022
31.12.2022