Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Õige keha, vale keha

Milline keha on ilus? Missugune on sünnis? Mis toidud on kehale head ja millised ohtlikud? Kuidas asendada ja täiustada keha? Kuidas mõista valu? Näitus "Õige keha, vale keha?" avatud alates 18.03.2023.

Nelja jalaga maa peal

Näitusel „Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool“ kutsume külastaja ringkäigule Eesti talutoolide rikkalikku ja mitmekülgsesse maailma. Avatud ERMi galeriis 24.02–4.12.2023

ERM on avatud!

Muuseum on avatud T–P kl 10–18. Päevapakkumised restoranis T–P kell 12–15. 
Uudised Reede, 17. märts

Milline on õige keha? Aga vale keha?

Laupäeval, 18. märtsil avatakse Eesti Rahva Muuseumis pikalt ette valmistatud näitus „Õige keha, vale keha?“. Näitus, mis ootas avamist juba 2020. aastal, aga lükati koroonaleviku tõttu edasi, on nüüd efektsem ja suurejoonelisem kui algselt plaanitud.

Uudised Neljapäev, 16. märts

Ootame Oskar Kallase stipendiumi kandidaate

Aastast 2015 annab Eesti Rahva Muuseum oma sünnipäeval välja Oskar Kallase auhinda.
Oskar Kallase stipendium on Eesti Rahva Muuseumi tunnustus pikaajalise silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud Eesti Rahva Muuseumil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana.

Uudised Neljapäev, 09. märts

Emakeelepäeva avalik loeng ERMis toimub 23. märtsil. OTSEÜLEKANNE!

Emakeelepäeval peetud keeleteo tänuüritusel sai ERMi Sõprade Selts  tänukirja  Eesti Rahva Muuseumis emakeelepäevade korraldamise eest. Selle aasta emakeelepäeva tähistamine ERMis jätkub 23. märtsil, mil avaliku ettekande peab selle aasta F.J. Wiedemanni keeleauhinna laureaat Peeter Päll. Alates 14. märtsist on ERMi raamatukogus avatud vastsele laureaadile pühendatud näitus.  

Uudised Kolmapäev, 08. märts

Laupäeval toimub esimene kuraatorituur näitusel "Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool"

“Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool” on Eesti Rahva Muuseumi uusim näitus, kus väljas 100 unikaalset talutooli ERMi kogudest. Kuraatorituuril räägitakse, milliseid toole on Eesti taludes käsitööna tehtud. Kuidas kajastuvad talutoolides mööblistiilid nagu rokokoo, ampiir või biidermeier ja milles need mõjud väljenduvad? Millised piirkonnad eristuvad oma eripäraste toolide poolest? Kõik küsimused võetakse kuraatorite poolt vaatluse alla.

Uudised Teisipäev, 07. märts

ERM kogub lugusid lõhnadest ning parandamisest ja taaskasutamisest

Eesti Rahva Muuseumi selle aasta lugude konkursi teemad on „Lõhnad minu elus“ ning „Parandamine ja taaskasutamine“. Mõlema teema puhul on muuseum valmistanud ette abistava küsimuslehe kuid võib kirjutada ka vabas vormis. Konkursi tähtaeg on 31. august 2023, parimaid autasustakse 1. oktoobril kaastöötajate päeval. Lood jäävad hoiule muuseumi arhiivi ning neid kasutatakse teadustöös ja näituste ettevalmistamisel.
 

Oleme avatud

Näitused
T–P 10–18

Restoran
T–P 10–18

Pood
T–P 10–18
ERMi E-POOD
Avatud 24/7
UURIMISSAAL, RAAMATUKOGU JA RAHVAKULTUURI teabekeskus

T–R 10–17


SISSEPÄÄS MUUSEUMISSE
A-SISSEPÄÄSUST

MUUSEUM ON SULETUD
1.05.2023
23.–24.06.2023
24.–26.12.2023
31.12.2023