Isamaastikud

Emeriitprofessor ja akadeemik Anu Raua ülevaatenäitusel on eksponeeritud tema tähtteosed, mis moodustavad terviku, mõtteloo. Anu Raud on üks tunnustatumaid vaibakunstnikke, kelle kirgas elutunnetus käib alati ajaga kaasas ja kes on pühendanud oma elu õpetamisele. Lisaks legendaarsetele töödele „Kogujad“, „Rehi“ ja „Koda“ saab Eesti Vabariigi juubeliaastaks valmis mitu täiesti uut vaipa, sealhulgas näituse nimivaip "Isamaastikud".

Eesti läbi 100 silmapaari

Näitus annab edasi Eesti lugu 100 inimese portree kaudu, kes on kõik eesti kultuuri pühendunud kandjad. Kõige vanem neist on sündinud 1918. aastal, samal ajal kui Eesti Vabariik, ja kõige noorem 2017. aastal. Iga Eesti Vabariigi kohta üks portree. 

Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal

Mis mõte on rahvarõivastel? Kas nad on ainult rahva mineviku tummad tunnistajad? Või elus osa iga rahva keelest ja kultuurist? Sajand tagasi suutis Eesti Rahva Muuseum talurahva rõivastuse värvide, mustrite, tavade ja moodide piiritu rikkuse kokku koguda. Kuid alles nüüd, muuseumi uues majas saame seda rikkust täies ulatuses ka eksponeerida.

Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi

Kuraator: Riina Reinvelt
Kujundaja: Liina Unt
Produtsent: Reet Mark