Rändnäitused | Eesti Rahva Muuseum
Teksti suurus
Rea vahe
Kontrastsus
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Mulgi kinnaste näitus "Meie raudvara on kindad!"

Mulgi kinnaste näitus "Meie raudvara on kindad!" on leidnud tee Kihnu muuseumisse! Näitus, mis oli sel talvel ERMis ja suvel ERMi Heimtali muuseumis, jääb nüüd oktoobri lõpuni avatuks Kihnu muuseumis. Ülevaatlik kollektsioon Mulgi traditsioonilistest kinnastest on loodud Kudujate Koopiaklubi poolt Anu Raua keskuse toetuseks. Näitus avatakse Kihnu muuseumis 29. septembril kell 12.

Hõimude hällimail

Rändnäitus külas:
  • 14.03–20.03.2023 Pariisis Cité de la Musique Philharmonie de Paris
  • 06.04–30.05.2022 Eesti Pärimusmuusika Keskuses Viljandis
  • kuni 31.03.2022 Luua metsakoolis

LUKKsus. Kodalukkude ülevaatenäitus

Kodalukkude ülevaatenäitus  LUKKsus
Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Tallinn, Pärnu mnt 6)
Avatud 10.–27.veebruarini 2021
 
Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit esitlevad Tallinnas näitust, mida Emajõelinnas külastas üle 10 000 inimese. Näitus on varem olnud edukas just põhjusel, et kodalukkude avastamine ja taastulemine on üks põnevamaid innovatsioone meie etnograafilises pärandis.

Meie lipu lugu

Rändnäitus "Meie lipu lugu" on 2024. aasta jooksul juba broneeritud ja on Eesti lipu 140.aastapäeva puhul 2024 Otepää pastoraadis. 

Esimene 1884. pühitsetud ajalooline sinimustvalge lipp on Eesti Rahva Muuseumi püsinäitusel „Kohtumised“ teemasaalis „Rahvas ja riik“.

Rändnäituse tekst: T. Pruuli, kujundus E. Toots, ERMi näituste juht K. Raba.

Kirjad ja mustrid kodustele. Erika Kalami etnograafilised postkaardid

Rändnäituse kuraator: Kristjan Raba, kujundus Jane Liiv, ERMi näituste korraldaja Tiit Sibul. Täname Tõnu Kalami perekonda.

Näituse sihtkohad:
Alates märtsist 2021 Kihnu muuseum
21.01.2020-21.03.2020 Võrumaa Keskraamatukogu
1.-31.12.2019 ERMi rahvakultuuri nõuandekeskus

Jahirajad: küttimine sürjakomide maailmavaates ja igapäevaelus

Rändnäitus „Jahirajad: küttimine sürjakomide (soomeugrilaste) maailmavaates ja igapäevaelus“.


Toit – eestluse varaait

Näituseprojekt sai alguse kaheksa aastat tagasi, kui tekkis mõte hakata koguma andmeid Kanadas tegutsenud eesti äride kohta. Erinevates valdkondades tegutsenud eestlaste ärisid on aastate jooksul olnud Kanadas väga palju ja materjali kogumise seisukohast tundus otstarbekam keskenduda mõnele kitsamale teemale – sedapuhku toidukultuurile.

Sa oled see, mida sööd. Eestlase kõht nõuab eesti toitu ning selle valmistajaid ja turustajaid leidub Torontos tänagi.

ESTO – üleilmse eestluse hoidja

ESTO festivalide lugu on ühe väikese, ajaloo keeristuulte poolt maailma laiali paisatud rahva kokkuhoidmise ja ellujäämise lugu.

Ajanihe

Foto- ja filmiprojekt tutvustab udmurdi noorte initsiatsiooniriitusi ehk üleminekurituaale, millega tähistatakse nende vastuvõtmist kogukonna täiskasvanud liikmete sekka. Tänapäeval kohtab sellist riitust Euroopa rahvastel üsna harva ja ka udmurtidel on see säilinud ainult ühes kohas – Tatarstanis Agrõzi rajoonis Varkled Bodja külas. See traditsioon ei katkenud siin isegi nõukogude ajal ja on elujõuline ka tänapäeval.