Esileht Muuseumist Uus hoone

Uus hoone

16. jaanuaril 2006 lõppes Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone rahvusvaheline avatud arhitektuurivõistlus.  2009. aastal,  ERMi 100 aasta juubeli sündmuste ajal alustati ala mahamärkimise ja puhastamisega ning 4. märtsil 2011 avati ehitushange meie kultuuriloo hoidmiseks vajaliku kaasaegse multifunktsionaalse keskkonna rajamiseks Raadile.

Arhitektuurivõistluse korraldamise eesmärk oli saada parim arhitektuurne lahendus Eesti Rahva Muuseumi uuele peahoonele ning planeeringulahendus territooriumile. Võistlusala asukoht on Raadi mõisa ja lähiala territoorium Tartus.

Rahvusvahelise arhitektuurivõistluse korraldasid Kultuuriministeerium, Eesti Arhitektide Liit ja Eesti Rahva Muuseum, rahastas Eesti Kultuurkapital.

Arhitektuurivõistluse võitjaks tunnistati võistlustöö märgusõnaga „Memory Field”, mille autoriteks on Pariisis ja Londonis elavad Itaalia päritolu arhitekt Dan Dorell, Liibanoni päritolu Lina Ghotmeh ja Jaapani päritolu Tsuyoshi Tane. Töögruppi kuuluvad  Deidre O’Neill (Arup), John G. Williams (Arup) ja  Niccolo Baldassini (RFR).

Kuraatorituurid püsinäitusel

Kuraatorituurid püsinäitusel

Rahvarõivapäev

Rahvarõivapäev

Koolilapse elu kääriga lõigatult

Koolilapse elu kääriga lõigatult