• Vabaduse lood

  Muuseuminõukogu teaduskomisjoni eestvedamisel kutsutakse ellu Eesti muuseumide ühine kogumis- ja uurimisprojekt, mis keskendub Eesti üleminekuühiskonda pingestanud sündmustele ning isikutele perioodil 1987-1994.

 • Tule vaata, kuidas konserveeritakse triptühhoni!

  Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja loengusaalis on augustikuu kahe viimase nädala jooksul võimalik jälgida 1948. aastal valminud Eesti esimest laulupidu ja Toomemäe vaateid kujutava triptühhoni konserveerimist.

 • Eesti Rahva Muuseumi ajaveebi on vaadatud üle 100 000 korra

  Eesti Rahva Muuseumi ajaveeb (blog.erm.ee) on kogunud tänaseks üle 100 000 vaatamise. Ilusa numbri tähistamiseks on blogi meeskond kokku kogunud põnevamad lood.

 • Kapten Trumm ootab peresid Kunksmooripäevale

  17. augustil kell 15-17 toimub ERMi Raadi mõisapargis kogu perele mõeldud Kunksmooripäev. Osalejad tutvuvad ravim-, toidu- ja värvimistaimede küllusliku maailmaga.

 • 264 säutsu kirjutas armastusest Tartu linnas

  4.-10.augustini otsisid Eesti Rahva Muuseumi näitus „#Niisama linnas“ ja tARTuff üheskoos Tartu kõige armastusrohkemat kohta. Selleks paluti kõigil linnakodanikel säutsuda armastust nähes Twitteris, kasutades #armastan oma sõnumi sees. Nii ilmusid kõik säutsud armastusekaardile punaste täpikestena.